latest

“Best of Europe Awards”tan: İngiltere'deki başarılı iki kadın girişimciye ödül

09 Mart 2022

/ by Bisikletli Gazete

“Best of Europe Awards” ödülleri bu hafta sahiplerini buldu. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen geceye sanat ve iş dünyasının ünlü isimleri katılırken geceden ödülle dönen İngiltere merkezli Global Immigration Law ve Ada & Co Accounts başarılı firmalar arasında yer aldı. Simed Academy ana sponsorluğunda, Tuğçe Sarıkaya Event tarafından düzenlenen gecenin sunuculuğunu Burcu Esmersoy ve Yavuz Seçkin üstlendi. 

Burcu Esmersoy & Yavuz Seçkin

Ödül gecesinde İngiltere merkezli Global Immigration Law ve Ada & Co Accounts da ödül alan başarılı işletmeler arasında yer aldı. Kuruculuğunu Emel Yılmaz’ın yaptığı Londra'daki Global Immigration Law “İngiltere’nin En Başarılı Hukuk Şirketi” ödülünü alırken, kuruculuğunu Nesli Akkuş’un yaptığı Ada & Co Accounts ise “İngiltere’nin en Başarılı Muhasebe ve Danışmanlık Şirketi” ödülüne layık görüldü.

Emel Yılmaz

PANDEMİYE RAĞMEN FARK YARATTILAR
Başarılı iki göçmen iş insanı, pandemiye rağmen katma değer yaratan başarılı işletmelerin büyüyebileceğini gösterdi. Global Immigration Law kurucusu Emel Yılmaz; bu ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu belirterek, katkısı olan herkese teşekkür etti. Emel Yılmaz; Brexit sonrası İngiltere’de ortaya çıkan kalifiye çalışan sıkıntısını çözmeye yönelik faaliyetlere yoğunlaştıklarını kaydederek; Türkiye’den ve İngiltere dışındaki diğer ülkelerden personel istihdamı konusunda uzmanlaştıklarını belirtti. Son dönemde sponsor vizesi almak için başvuruların arttığını kaydeden Yılmaz; İngiltere’deki işletmelerin sponsorlu vizesi aracılığıyla personel açıklarını kapatabileceklerini söyledi. Türkiye’den İngiltere’ye gelmek isteyen firmaların “temsilci vizesi” aracılığıyla bu ülkede işlerini geliştirebileceklerini sözlerine ekledi. Öte yandan; bu hafta Global Immigration Law, İngiltere'nin saygın hukuk dergilerinden biri olan Lawyer Monthly'de yer aldı.

Nesli Akkuş

ÖDÜLÜNÜ KADINLARA ADADI

İngiltere’den başarılı diğer iş insanı Ada & Co Accounts kurucusu Nesli Akkuş da kendisini “İngiltere’nin en Başarılı Muhasebe ve Danışmanlık Şirketi” ödülüne layık görenlere teşekkür ederek ödülünü aldı. İngiltere’nin Sheffield bölgesinde faaliyetlerini sürdüren Ada & Co Accounts da pandemide iş hacmini büyüten şirketlerden biri oldu. 10 kişilik danışman ve muhasebe ekibiyle işlerini yürüten Nesli Akkuş; ödülünü kadınlara adadı. Törenin aynı zamanda önemli bir network alanı olduğunu da belirten Akkuş; olası işbirlikleri farklı görüşmeler yaptığını da kaydetti.

DİĞER ÖDÜL SAHİPLERİ

2011 yılında çıkardığı “Mr. Saxsobeat” şarkısıyla tanınan dünyaca ünlü Romanyalı genç pop şarkıcısı Alexandra Stan, gecede ‘yılın en iyi yabancı kadın pop şarkıcısı’ ödülünü aldı.

Romanyalı şarkıcı Serena ise “Mob Ami” şarkısıyla ‘yılın en iyi çıkış yapan şarkısı’ ödülüne layık görüldü.

Ayrıca Hande Yener, Ebru Polat, Ece Mumay ve Ivana Sert gibi birçok ünlü isim de geceden ödülle ayrıldı.Hande Yener hem ‘yılın en iyi kadın pop sanatçısı’ hem de Tepki ile “Olmazsan Olmaz” şarkısında yaptığı feat’le ‘en iyi feat şarkısı’ ödülünü aldı. Yener’e ödüllerini Alexandra Stan takdim etti.

Beşiktaşlı futbolcu Valentin Rosier  ‘Yılın en iyi futbolcusu’ seçildi.‘En stil kadın’ ödülü Ivana Sert’e verildi. Marka takıntısı olmadığını söyleyen Sert, “Şık olmak için zengin olmaya gerek yok. Ben pazardan da giyiniyorum. İkinci el markalar da kullanıyorum. Beni tanıyan bilir, çok fazla para harcamıyorum” dedi.

Ebru Polat, ‘yılın girişimci iş kadını’ seçildi. Özge Ulusoy, gecede düzenlenen özel defilede podyuma çıktı.‘Yılın en iyi çıkış yapan pop müzik sanatçısı’ ödülü Ece Mumay’a takdim edildi.Hiç yorum yok

Yorum Gönder

© Tüm hakları saklıdır
Tasarım by Orbay Soydan