latest

Kadınların bir araya geldiği lezzet dolu bir topluluk: Kitchen Community

15 Mart 2024

/ by Bisikletli Gazete

Stoke Newington ve Hackney'de gerçekleştirdiği pop-up etkinliklerle tanınan Kitchen Community, 12 Mart'ta Stoke Newington, Church Street’te yer alan Schnitzel Forever restoranın ev sahipliğinde kapılarını sevenlerine açtı.

 


Kitchen Community, bir sosyal araştırmacı lideri olan Deniz C Erkan ve bir şef olan Nazlı Çelik Metin'in bir araya gelmesiyle doğdu. Kadın elinin değdiği eşsiz lezzetlerle dolu menülerini sunan topluluk, göçmen kadın ve kız çocuklarının sosyal becerilerini güçlendirmeyi ve İngiltere'ye uyum sağlamalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Kitchen Community bir mutfak girişiminden çok daha fazlasını sunuyor. Deniz C Erkan, "Burası bir mutfak girişiminden çok daha fazlası; kadınların bir araya gelerek kendi yaptıkları üretimleri sunma, satışını yapma, sosyalleşme, ortak yemek yemenin büyüsüyle hem bedenlerini hem de ruhlarını bağladıkları, destekledikleri ve besledikleri bir sığınak" diyor.

Kitchen Community Collective, sadece mutfak toplantılarına ev sahipliği yapmakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli mutfak lezzetlerini toptan satışa sunarak daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Ünlü Türkiye mezelerinden nefis öğle yemeği menülerine kadar her ürün, sevgi ve özenle hazırlanıyor.12 Mart'taki büyük açılış etkinliği, yemek, dostluk ve topluluğun bir araya geldiği unutulmaz anlara sahne oldu. Kitchen Community, bu heyecan verici yolculuğa devam ederken, daha fazla anı paylaşmayı ve yeni bağlantılar kurmayı dört gözle bekliyor.
Kitchen Community'nin gelecekteki etkinliklerinden haberdar olmak için web sitesini ve Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

https://www.kitchencommunity.co.uk/en

https://www.instagram.com/kitchen_community_collective/?hl=en

 

 

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

© Tüm hakları saklıdır
Tasarım by Orbay Soydan