latest

Wimbledon'da ilk Türkçe tiyatro oyunu: “Seher ile Ali”, Güney Londra’da seyirciyle buluşuyor

12 Mart 2024

/ by Bisikletli Gazete

"Çünkü masallar sınır bilmez" sloganı ile yoluna devam eden "Seher ile Ali" tiyatro oyunu 16 Mart 16:00'da Wimbledon Rutherford Theatre'da seyirciyle buluşacak. Wimbledon Rutherford Theatre'da ilk kez sahnelenecek Türkçe Tiyatro olma özelliğine de sahip oyun, 16 yaş ve üzeri tüm tiyatro tutkunlarını bekliyor.

 


Tower Theatre'da geçen sezon ve Kasım ayında kapalı gişe oynayan "Seher ile Ali", şimdi Efes Premium restoranın ana sponsorluğunda, Babylon restoranı, Lapiola Wimbledon restoranı, Kingston Food Centre ve Robin Food online alışveriş platformunun desteğiyle Wimbledon'da ilk kez sahnelenecek. "Seher ile Ali", pavyondan kaçan Seher ve Ali'nin, yeni bir hayat kurma çabalarını anlatan etkileyici bir hikâyeyi 70 dakika boyunca izleyiciyle buluşturuyor. Bu oyun aynı zamanda Wimbledon'da sahnelenen ilk Türkçe tiyatro olma özelliği taşıyor.Şamil Yılmaz'ın kaleminden çıkan bu derin hikâye, izleyicileri soluksuz bırakacak. Mavi Productions’ın yapımcılığını üstlendiği "Seher ile Ali", arabesk duyguların iniş çıkışlarıyla birlikte, cinsiyet rolleri ve ilişkiler üzerinden derinlemesine bir bakış sunuyor. Bir aşk hikayesinin ötesine geçen oyun, iktidarın ve sistemin ezdiği, ötekileştirdiği ve görünmek istemediği insanların yaşadığı trajikomik deneyimleri Seher ve Ali'nin hikayesi üzerinden gözler önüne seriyor.
Eda Çatalçam'ın hem yönetip hem de Seher rolünü üstlendiği oyunda,  Ali rolünü ise Türkiye’de pek çok tiyatro ve televizyon projesine imza atmış, geçen yıl oynadığı “Fısıltılar” filmi ile İskoçya “Feel The Reel” Film Festivali'nde “En iyi Erkek Oyuncu” ödülünü alan Fatih Dönmez üstleniyor. 22 yıllık tiyatro yolculuklarına Londra'da devam eden Eda Çatalçam ve Fatih Dönmez; "Seher ile Ali"yi Wimbledon'da İngilizce altyazı ile Türkçe olarak sahneleyecekler. Wimbledon'da sahnelenecek ilk Türkçe tiyatro olma özelliğini de üstlenen Seher ile Ali, zamansız ve mekânsız, her döneme ait evrensel hikayesi ile siz tiyatro severleri pek çok duygu haline sürükleyecek gibi görünüyor. 

16 Mart tarihinde Wimbledon Rutherford Theatre'da saat 16:00’da sahnelenecek oyun 16 yaş ve üzeri seyirciye dönük olarak Türkçe oynanacak ve İngilizce çevirisi de üst yazı ile takip edilebilecek.

 

Tarih: 16 Mart 2024

Saat: 16:00

Yer: Wimbledon Rutherford Theatre

Adres: Wimbledon High School Mansel Rd, London SW19 4AB

Oyunun biletleri £20 ve aşağıdaki linkten temin edilebilir:

 

https://www.trybooking.com/uk/DBHM 

 

Ayrıca, bilet aldığınızda saklamanız önemlidir; çünkü ana sponsorumuz olan Efes Premium restoran, size %15 indirim sunmaktadır. Bu özel indirim hakkından yararlanmak için biletinizi saklamayı unutmayın.

 

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

© Tüm hakları saklıdır
Tasarım by Orbay Soydan