latest

İlber Ortaylı ile Kişisel Gelişim Zirvesi Londra'da

24 Nisan 2022

/ by Bisikletli Gazete

Türkiye'nin en bilinen tarih profesörlerinden İlber Ortaylı'nın ana konuşmacı olarak katıldığı Kişisel Gelişim Zirvesi Konferansı 8 Mayıs’ta Londra’da Earth Tiyatro’da gerçekleştirilecek.

 


“Yaşam Becerileri” konsepti ile Londra’da ilk kez düzenlenecek olan Kişisel Gelişim Zirvesi etkinliğine Prof.Dr.İlber Ortaylı’nın yanı sıra, Varkey Gems Vakfı tarafından "Küresel Öğretmen Ödülleri"nde, dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren yazar Dilek Livaneli ve Vodafone'un Londra ofisinde Büyük Veri ve Yapay Zeka departmanında teknoloji yöneticisi olarak görev yapan Ulaş Mallı da katılacak.

Değişen dünyaya uyum sağlayabilmek için, güncel içeriklerle hazırlanan ve farklı disiplinlerden her biri kendi alanında duayen isimlerden oluşan “Kişisel Gelişim Zirvesi”, 21. yüzyıla ilişkin yaşam pratikleri, psikoloji, teknoloji, başarısızlık kaygısı, değişen iş hayatı, aile ilişkilerimiz ve geleceğe dair trendleri sorgulayan bir içeriğe sahip.

Türkiye’nin birçok şehrinde düzenlenmesinin ardından ilk kez Londra’da Earth Tiyatro’da gerçekleşecek olan bu etkinlikte katılımcılar, İlber Ortaylı ve Dilek Livaneli ile tanışabilecek ve kitaplarını imzalatabilecekler.

 


İLBER ORTAYLI KİMDİR?

Türk Tarih Kurumu Şeref Üyesi olan Ortaylı, Uluslararası Osmanlı Etütleri Komitesi yönetim kurulu üyesi ve Avrupa İranoloji Cemiyeti ve Avusturya-Türk Bilimler Forumu üyesidir.

Onlarca kitabı bulunan İlber Ortaylı’nın son üç kitabı, “Bir Ömür Nasıl Yaşanır” (2019) “Yakın Tarihin Gerçekleri” (2021) “İnsan Geleceğini Nasıl Kurar” (2022) yılında yayınlanmıştır.

 


DİLEK LİVANELİ KİMDİR?

Kitabı ile aynı ismi taşıyan “Bir Dilek Yetmez” hareketi ile bilinen Öğretmen Yazar Dilek Livaneli,  Avrupa Parlamentosu’na resmi konuşmacı olarak davet edillen ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 757 delegenin oy birliği ile seçtiği Avrupa Parlamentosu Uluslararası Lider Kadın Ödülü layık görülmüştür.

Ayrıca Avrupa Kadın Hakları Komisyonu tarafından Dünya’nın en ilham veren 8 kadınından biri seçilmiştir.


Vera Etkinliğin düzenlediği seminerin biletlerine  Earth Theatre sayfasından ulaşabilirsiniz.

https://earthackney.co.uk/events/personal-development-summit-with-ilber-ortayli-08-05-2022/

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

© Tüm hakları saklıdır
Tasarım by Orbay Soydan