latest

Mavi Productions’un düzenleyeceği “Mevsimlik Oyuncular Tiyatro Haftası” 18-22 Haziran tarihlerinde Tower Theatre’da

13 Haziran 2024

/ by Bisikletli Gazete

Londra’da sergilediği oyunlarla tiyatro severlerin büyük beğenisini kazanan Mavi Productions, 18-22 Haziran tarihlerinde “Mevsimlik Oyuncular Tiyatro Haftası” düzenliyor. Beş günde, üç farklı oyunun, bir stand-up gösterisi ve bir söyleşinin gerçekleştirileceğe etkinliğe Kuzey Londra’da bulunan Tower Theatre ev sahipliği yapacak.

 

“Mevsimlik Oyuncular Tiyatro Atölyesi”, kurulduğu günden bu yana tiyatro aracılığıyla eğlenmek, birlikte üretmek ve yeni keşiflere çıkmak ve her şeyden önce hikâyeler anlatmak isteyen herkese sezon boyunca kapılarını açık tutuyor. Geçen sene 19 Temmuz'da kapalı gişe oynadıkları “Yazmak Eylemi” oyunu ile ilk kez seyirci karşısına çıkan "Mevsimlik Oyuncular" öğrencileri, bu sezon Ekim ayında Modül I ve Modül II olmak üzere iki farklı sınıfla yolculuğuna devam etti.  

Mavi Productions “Çünkü masallar sınır bilmez” diyerek çıktığı yolculuğuna “Mevsimlik Oyuncular Tiyatro Haftası” ile “Herkes için Tiyatro” diyerek devam ediyor. Tower Theatre’de 18-22 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek “Mevsimlik Oyuncular Tiyatro Haftası” nda “Askıda Bilet” uygulaması ile ister kurum ister kişi olarak bir başkasının tiyatro izlemesine aracılık ederek, tiyatro bileti de hediye etmeniz mümkün. Tiyatronun da tıpkı ekmek gibi temel bir ihtiyaç olduğuna inanan Mavi Productions  “Çünkü masallar savaşmaz” diyor.

Sizler de Mevsimlik Oyuncular Tiyatro Haftası’nda ister seyirci, ister askıda bilet paydaşı olarak yer almak isterseniz Tower Theatre’ın web sitesinden ya da MaviProduction’un instagram hesabındaki bio’dan bilet temin edebilirsiniz.

18-22 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan Mevsimlik Oyuncular Tiyatro Haftası’nın programı ise şöyle:

 


18 Haziran 2024, Salı, 19:30, Hiçbir Yerdeki Adam (Konuk Tiyatro)

Yazan: Anıl Can Beydilli
Yöneten: Özer Arslan
Oyuncu: Kürşat Karaman
16 yaş ve üzeri olan oyunun süresi 50 dakikadır.
Bilet fiyatı: £20

Oyunun hakkında:  
Cem Bey hakkında yanıldığımı görüyorum. Gerçekten boş konuşabiliyor. İş dünyasından bahsediyor, aslında ihracat müdürü olmak onun yapacağı iş değil, ona vaat edilen asıl mevkileri bekliyor. Eninde sonunda alacak. “Herkes eninde sonunda hak ettiğini alır” diyor ve ekliyor “Eyüp’cüm” İçimin yağları eriyor. Siyasetten bahsediyor, ben siyasetten anlamam. Akşamları takım elbiseli adamlar kürsünün arkasından bağırırken ben uyuklarım, sonra da gözümü açtığımda Şeyma’nın dizilerine bakarım. Ama bunları söylemiyorum. “Haklısınız Cem Bey” diyorum ve ağzıma yemek dolduruyorum. Cem Bey, ben destekledikçe yükseliyor ve daha da öfkeyle devam ediyor. Hatta bir ara küfür bile ediyor; “Siktirsinler gitsinler!” diyor. Ama Çiğdem Hanım onu uyarınca sakinleşiyor ve özür diliyor.19 -21 Haziran 2024 - 19:30, 22 Haziran 2024 – 14:30,  Öldürmek Üzerine Kısa Bir Oyun ( Mevsimlik Oyuncular Modül I öğrencileri)

Yazar:  Max Aub'un Örnek Suçlar kitabından hareketle Fatih Dönmez
Eğitmenler: Eda Çatalçam - Emir Buran - Fatih Dönmez
Oyuncular: Bilal Tatar, Camal Karakuş, Deniz Güneş, Ekim Yetkili, Elif Erkmen, Hatice Uğuz, Melek Çetinkaya Şahin, Naz Ulusoy, Tolga Özsüer, Zeynep Tülin Amoretti, Zeynep Gökkaya

Singer/ Guitar: Fatih Dönmez

16 yaş ve üzeri olan oyun 75 dakikadır.

Bilet fiyatları: Öğrenci £8 - Yetişkin £15

Oyun hakkında:
" Dünyanın nasıl işlediğini anlamanın en iyi yolu, şüphesiz ölümlerin muhasebesini tutmaktır"
                                                                                                                    Ken Loach

"Örnek Suçlar", hayal gücü ve fantastiğin gerçekle birleşiminden doğan kara mizahın en iyi örneklerinden biri olarak görülüyor. Meksikalı, İspanyol deneysel yazar, senarist ve eleştirmen Max Aub, yirmi yılda, katillerin itiraflarından topladığı bu kitap ile onları bir anlık insanlık dışı davranışta bulunmaya iten güdüyü ortaya koyar.
"Öldürmek Üzerine Kısa bir Oyun" Örnek Suçlar'daki itirafları içinde yaşadığımız sistemin içinden sorgular. Şiddetin türlere ayrıldığı bir yerde cinayet de yalnızca birini öldürmek midir? Yoksa zaman, hayal, gelecek, umut, masumiyet gibi kavramlar da öldürülebilir mi? Peki bu kavramların öldüğü yerde tek bir katilden mi yoksa çoklu bir katliamdan mı söz edilir?
"Öldürmek Üzerine Kısa Bir Oyun" Ölüm ve cinayet, yok etmek kavramlarını kara mizahın ikircikli gel-gitinde el alıyor.20 Haziran 2024 – 13:30 -19:30, 22 Haziran 2024 - 19:30, Kumpanya (Mevsimlik Oyuncular Modül II öğrencileri)


Yazar: Yavuz Pekman'ın "Semaver ve Kumpanya" oyunundan hareketle uyarlayan Eda Çatalçam- Fatih Dönmez
Eğitmenler: Eda Çatalçam - Emir Buran - Fatih Dönmez
Asistan: Özlem Aydın
Oyuncular: Berivan Kaya, Deniz Okçu, Fatih Dönmez, Naz Ulusoy, Sadun Çengel, Semra Şahinoğlu, Serap Subaşı, Suzan Onbaşı, Tülay Yılmaz
10 yaş ve üzeri olan oyun 85 dakikadır.

Bilet fiyatı: Öğrenci £8  -  yetişkin £15

 

Oyun hakkında:

1940'lı yıllar. Büyük bir özgürlük mücadelesinin ardından yeni yeni filizlenip büyüyen bir Türkiye. Ve bu genç ve yüzünü batıya dönmüş olan Türkiye'nin, Anadolu topraklarına tiyatroyu götürmek için mücadele veren bir tiyatro ekibi. "Kumpanya" işte bu tiyatro sevdalısı farklı farklı kültürlerden gelen tiyatrocuların Anadolu turnesi sırasında başlarından geçen eğlenceli ve her döneme ait sıkıntılara rağmen verdikleri mücadeleci yolculuğun hikâyesi. Oyun içinde oyun kurmacası ile dinamik ve eğlenceli bir hikâyeye sahip olan "Kumpanya" oyunu, hikâyelerin her döneme ait zamansızlığına dair bir serüven. Kumpanya ekibi, her gittikleri yerde yeni bir oyun sahnelerken seyirciyi de pek çok önemli tiyatro eserinin içine davet ediyorlar.21 Haziran 2024, Cuma, 19:30, Multi Kültürel Şok Show, Suat Eroğlu ile Stand Up Gösterisi
Bilet fiyatı: Öğrenci £8  -  Yetişkin £15

Gösteri hakkında:
Mevsimlik oyuncularının ilk öğrencilerinden olan sinema yönetmeni Suat Eroğlu, şovunda Londra’da yaşadığı süre zarfında yaptığı gözlemleri en garip halleriyle Yozgat’a kadar uzanan aile bağlarıyla harmanlayarak anlatıyor.
22 Haziran 2024, Cumartesi, 16:30, Söyleşi: Tiyatro Göçer mi?

Tilbe Saran- Philip Arditti
Mevsimlik Oyuncular Tiyatro Haftası’nın en güzel sürprizlerinden birisi, şüphesiz ki bu söyleşi olacak! "Tiyatro Göçer mi?" konu başlığında gerçekleşecek olan söyleşimizde hocaların hocası, hayranlık uyandırıcı oyuncu Tilbe Saran ve Londra' ya göçüp burada kendini var etmeyi başarmış bir yetenek olan yine hayranlık uyandırıcı Philip Arditti ile karşılıklı olarak tiyatro özelinden göçe başka bir yerden bakış atacağız.

 

 

 

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

© Tüm hakları saklıdır
Tasarım by Orbay Soydan